
NecoType: Headsets




Neco Neco 1a 1" Threadless Headset : EC30/25.4 | EC30/26 External Threadless Complete Silver
$19.99
In Stock
Secure checkout
Description
Tech Specs
| Crown Race Diameter | 26.4mm |
| Lower Cup | 30mm |
| Headset Type | External Threadless |
| Upper Cup | 30mm |
| Material | Steel |
| Primary Color | Silver |
| S.H.I.S. | EC30/25.4 | EC30/26 |
| Steerer Tube | 1 |
| Headset Position | Complete |
| SHIS Upper | EC30/25.4 |
| SHIS Lower | EC30/26 |
